F.S.K. OPEN GRAND CHAMPIONSHIPS
2017
KATA / FORMS RESULTS
NOVICE SECTION
8yrs & Under Upto 6th Kyu
Boys & Girls Mixed
Traditional
1. Supreme Hall
2. Eve McDermott
KIDS 8yrs & Under
Boys & Girls Mixed
Hard Style
1. Jacson Hulrod
2. Marshall Powell
3. Dylan Kenyon
3. Max Wilson
KIDS Under 13yrs
Blackbelt
& 3rd Kyu
Hard Style
1. Lila Powell
2. Harmani Solanki
3. Caitlan Williamson
3. Millie McLoughlin
KIDS Under 13yrs
Boys Hard Style
1. Max Grundy
2. Jack Atherton
3. Billy Dyson
3. Chase Duce
Boys Soft Style/Chinese
1. Charlie Hewitt
2. Amaan
Hussein
3. Charlie Beard
3.
Boys Extreme
1. Marshall Powell
Boys Musical Weapons
1. Jack Atherton
2. Chase Duce
Boys Traditional Weapons
1. Jack Atherton
2. Josh Carlbeck
3. Chase Duce
Mixed Weapons No Music
1. Jack Atherton
2. Harmani Solanki
Girls Hard Style
1. Alisha Duce
2. Lilian Baxter
3. Erin Longfield
3. Jolanta Lejina
Girls Softstyle/Chinese
1. Charlotte Tomanova
Girls Korean
1. Megan Over
2. Charlotte Tomanova
Girls Extreme
1. Megan Over
2. Lila Powell
3. Alisha Duce
Girls Musical Weapons
1. Megan Over
2. Lila Powell
Girls Traditional Weapons
1. Harmani Solanki
2. Megan Over
3. Lila Powell
JUNIORS Under 18yrs
Boys Hard Style
1. Max Grundy
2. Jacob Haynes
3. Mateusz Klaslo
3. Matthew Collins
Boys Softstyle/Chinese
1. Suleman Khhokhaar
2. Shabaz Ali Khhokhhar
Boys Weapons No Music
1. Jacob Haynes
Mixed Traditional Weapons
1. Georgia Jones
2. Jacob Haynes
3. Matthew Collins
3. Roman Billard
Girls Hard Style
1. Georgia Jones
2. Bethany Castle
3. Millie McLoughlin
3. Katie Royle
ADULTS +18yrs
Mens Hard
Style
1. Matthew Wood
2. Brad Kay
Mens Softstyle/Chinese
1. Brent Penniston
2. Gareth Thorley
Ladies Softstyle/Chinese
1. Jessica Ardron
2. Emmadee Fox
3. Harriett Harvey
Mixed Korean
1. Paige Rudd
2. Matthew Wood
Mixed Traditional Weapons
1. Matthew Wood
2. Paige Rudd
3. Harriett Harvey
VETS MEN +35yrs
Traditional
1. Dave Morris
2. Steve Powell
3. James Coletrap
Traditional Weapons
1. Stuart Wooton
2. John McManus
VETS LADIES +35yrs
Traditional
1. Mandy Kelly
VETS MEN +42yrs
Traditional Weapons
1. John McManus
VETS LADIES +42yrs
Traditional
1. Christine Johnson
TEAMS
2 Man Junior Traditional
1. Jaycee Calnun & Billy Dyson
2. Lilian Baxter & Caitlan
Williamson
3. Charlotte Tomanova & Amaan Hussein
2 Man Junior Traditional Weapons
1. Georgia Jones & Jacob Haynes
2 Man
Mixed Traditional
1. Matthew Collins & Harmani Solanki
2. Charlotte Tomanova & Amaan Hussein
2 Man Adult Traditional
1. Dave Morris & Emma Coughlan
2. Shabaz Ali Khhokhhar
& Suleman Khhokhhar