Homepage
  Latest Updates
  Council's Welcome
  Presidents of the WKC
  UK Executive Profiles
  WKC World Champions
  Lifetime Awards
  WKC Hall of Fame
  WKC Certified Blackbelts
  WKC Special Mentions
  Points Fighting
  Light-Contact Fighting
  Kata/Forms Division
  WKC Rules
  Join the WKC
  Competitions & Results
  WKC Child Protection
  Anti-Bullying @ School
  WKC Worldwide Links
  Contact Us
 
 

F.S.K.A. Website

F.S.K. OPEN GRAND CHAMPIONSHIPS 2018
KATA/FORMS RESULTS

Novice Section
8yrs & Under Boys & Girls Mixed
Upto 6th Kyu
Traditional
1. Manelisi Sibanda
2. Ava Coletrup

8yrs & Under Boys & Girls Mixed
Upto 5th Kyu 4th Kyu
Traditional
1. William Roberts
2. Harrison Critchley
3. Kate Hamblett
3. Ava Rose Harrison

9yrs 12yrs Boys & Girls Mixed
Upto 6th Kyu
Traditional
1. Hayley Nell

9yrs 12yrs Boys & Girls Mixed
Upto 5th Kyu 4th Kyu
Traditional
1. Logan Harrison
2. Jess Clarke

KIDS
8yrs & Under Boys & Girls Mixed
Hard Style
1. Andrea Castasus
2. Max Wilson
3. Leon Henry

Under 13yrs BOYS
Hard Style
1. Joel Symons
2. Dylan Kenyon
3. Marcus Castasus
3. Amaan Hussein

Soft Style/Chinese
1. C.J. Pepe
2. Charlie Hewitt
3. Morgan Penniston

Musical Weapons
1. Jacob Carroll
Traditional Weapons
1. C.J. Pepe
2. Charlie Hewitt

Under 13yrs GIRLS
Hard Style
1. Caitlan Williamson
2. Harmani Solanki
3. Charlotte Tomanova

Soft Style/Chinese
1. Hannah Cameron
2. Charlotte Tomanova
3. Ayaana Wadiwara
3. Keris Hooker


Creative Weapons
1. Harmani Solanki

Traditional Weapons
1. Harmani Solanki

Under 18yrs BOYS
Hard Style
1. Jack Atherton
2. Luke Schofield

Korean
1. Robbie Cowell
2. Callum Gray

Musical Weapons
1. Cieran Carroll

Creative Weapons
1. Jack Atherton

Traditional Weapons
1. Jack Atherton

Under 18yrs GIRLS
Hard Style
1. Bethany Castle
2. Erin Longfield





MEN
Hard Style
1. Jacob Haynes
2. Joel Castasus
3. Vitesh Solanki
3. Tony Ndlovu

Soft Style/Chinese
1. Gareth Thorley
2. Sean Parker

Creative Weapons
1. Jacob Haynes

Traditional Weapons
1. Jacob Haynes

LADIES
Hard Style
1. Leah Ferneyhough

Soft Style/Chinese
1. Harriet Harvey
2. Kimberley Smith

Traditional Weapons
1. Leah Ferneyhough
2. Emmadee Fox

MENS VETS +35yrs
Traditional
1. James Coletrup
2. Joel Castasus
3. Tony Ndlovu
3. Stuart Wooton

Traditional Weapons
1. Stuart Wooton

LADIES VETS +35yrs
Traditional
1. Mandy Kelly
2. Wendy Henry
3. Kellie Wilson

LADIES VETS + 42yrs
Traditional
1. Catherine Williamson
2. Christine Johnson

SUPERVETS +55yrs
Traditional
1. John McManus

2 MAN TEAMS
Junior Traditional
1. Harrison Critchley & William Roberts
2. Charlotte Tomanova & Amaan Hussein

Mixed Traditional
1. Jack Atherton & Leah Ferneyhough
2. Hannah Cameron & Kimberley Smith

Adult Traditional
1. Leah Ferneyhough & Vitesh Solanki
2. Wendy Henry & Kellie Wilson
3. Catherine Williamson & Christine Johnson

Junior Bunkai Demonstration
1. C.J. Pepe & Keris Hooker

Adult Bunkai Demonstration
1. Harriet Harvey & Gareth Thorley

3-5 MAN TEAMS
Junior Traditional
1. Amaan Hussein & Charlotte Tomanova & Ayaana Wadiwara


 

facebook

 

The Only
World Body
Totally Dedicated
To Mat Sports!

 

Where The
Competitor
Always Comes
First!

 
   

All Rights Reserved. W.K.C 2009 - info@worldkickboxingcouncil.com