|
W.K.C. 10th EUROPEAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2018
KATA/FORMS RESULTS
Novice Section
8yrs & Under Boys & Girls Mixed
Upto 6th Kyu
Traditional
1. William Roberts
2. Harrison Critchley
3. Ava Coultrup
3. Kasey Leigh Gifford
8yrs & Under Boys & Girls Mixed
Upto 5th Kyu – 4th Kyu
Traditional
1. Katie Hamblett
2. Isabelle Fryer
3. Leah Royle
9yrs – 12yrs Boys & Girls Mixed
Upto 6th Kyu
Traditional
1. Millie Coultrup
KIDS
8yrs & Under Boys & Girls Mixed
Hard Style
1. Max Wilson
2. Leon Henry
3. Layla Collins
Under 13yrs BOYS
Hard Style
1. Lucas Pinder
2. Jack Symons
3. Santiago Santos
3. Emil Hedley
Soft Style/Chinese
1. Morgan Penniston
2. James Macdonald
Korean
1. Maclaren Keyes
Free Style
1. Maclaren Keyes
Musical Weapons
1. Maclaren Keyes
Traditional Weapons
1. James Macdonald
Under 13yrs GIRLS
Hard Style
1. Isabelle Callan
2. Caitlan Williamson
3. Harmani Solanki
3. Freya Callan
Soft Style/Chinese
1. Hannah Cameron
2. Charlotte Tomanova
3. Peyton Jolly
3. Keris Hooker
Korean
1. Chloe Tilley
Creative Weapons
1. Harmani Solanki
2. Chloe Tilley
3. Keris Hooker
3. Layla Collins
Traditional Weapons
1. Harmani Solanki
2. Caitlan Williamson
3. Madison Adie
Under 18yrs BOYS
Hard Style
1. Ben Finder
2. Max Grundy
3. Jack Atherton
3. Matthew Collins
Soft Style/Chinese
1.Seyed Gull Zadran
Musical Weapons
1. John McCann
2. Mason Nichol-King
Creative Weapons
1. Jack Atherton
Traditional Weapons
1. Matthew Collins
2. Jack Atherton
Under 18yrs GIRLS
Hard Style
1. Emma Coughlin
2. Bethany Castle
3. Millie McLoughlin
3. Tatiana Santos
Mixed Korean
1. John McCann
2. Maclaren Keyes
3. Mason Nichol-King
3. Madison Handrick
Free Style
1. Madison Handrick
Musical Weapons
1. Madison Handrick
MEN
Hard Style
1. Brad Kay
2. Jacob Haynes
3. Rui Fernandez
3. Vitesh Solanki
Soft Style/Chinese
1. Gareth Thorley
2. Lee Chester
Korean
1. Craig Collins
Musical Weapons
1. Craig Collins
Creative Weapons
1. Jacob Haynes
Traditional Weapons
1. Jacob Haynes
2. Brad Kay
3. Lee Chester
LADIES
Hard Style
1. Leah Ferneyhough
Soft Style/Chinese
1. Harriet Harvey
2. Kimberley Smith
Traditional Weapons
1. Leah Ferneyhough
MEN VETS +35yrs
Traditional
1. Iain Wilkinson
2. James Coletrup
LADIES VETS + 35yrs
Traditional
1. Mandy Kelly
2. Wendy Henry
3. Kellie Wilson
3. Catherine Williamson
Traditional Weapons
1. Catherine Williamson
2. Wendy Henry
MEN VETS +42yrs
Traditional
1. Ken Wylson
MEN SUPER VETS +55yrs
Traditional Weapons
1. John McManus
2 MAN TEAMS
Novice Junior Traditional
1. Harrison Critchley & William Roberts
Junior Traditional
1. Ben Pinder & Isabelle Callan
2. Erin Longfield & Caitlan Williamson
3. Harmani Solanki & Matthew Collins
3. Charlotte Tomanova & Amaan Hussein
Mixed Traditional
1. Leah Ferneyhough & Jack Atherton
2. Max Grundy & Iain Wilkinson
3. Hannah Cameron & Kimberley Smith
3. Lee Chester & Charlotte Tomanova
Junior Bunkai Demonstration
1. James Macdonald & Keris Hooker
Junior Traditional Weapons
1. Harmani Solanki & Matthew Collins
Adult Traditional
1. Vitesh Solanki & Leah Ferneyhough
Adult Bunkai Demonstration
1. Gareth Thorley & Harriet Harvey
3-5 MAN TEAMS
Mixed Traditional
1. Vitesh Solanki & Leah Ferneyhough & Jack Atherton
|
|
The Only
World Body
Totally Dedicated
To Mat Sports!
Where The
Competitor
Always
Comes
First!
|
|